לאדינו                                                             
מאיזה מוצא את/ה?
[תוצאות]

לאדינו | ספניולית

לדינו
ladino

אזרחות ספרדית
 
מונה:

התחברות לחברים

דף הבית >> סרטים >> הבית ברחוב שלוש
 


שם הסרט: הבית ברחוב שלוש

שנה: 1973

במאי: משה מזרחי

סיפור: משה מזרחי

תסריטאי: משה מזרחי

שחקנים ראשיים: גילה אלמגור, חיים בנאי, מיכל בת אדם

צילום: אדם גרינברג

שפת הסרט: עברית, לאדינו

 מועמד לפרס אוסקר לסרט הזר הטוב ביותר

הבית ברחוב שלוש" הוא סרט קולנוע ישראלי משנת 1973 שעלילתו מתרחשת בדרום תל אביב לפני קום המדינה. הסרט היה מועמד לפרס אוסקר לסרט הזר הטוב ביותר בשנת 1973.

עלילה
סמי (עופר שלחין), בן בכור למשפחה ממוצא מצרי, מתבגר בשכונת נווה צדק שבתל אביב בזמן המנדט הבריטי. אמו (גילה אלמגור) היא אלמנה קשת יום העובדת כעוזרת בית. כדי לעזור בפרנסת המשפחה, סמי נאלץ לעזוב את הלימודים ולעבוד במסגריה. שם הוא מתיידד עם מקס הקומוניסט שמכריז על שביתה. תוך כדי ביקור בספריה הוא מתאהב בספרנית סוניה (מיכל בת אדם), עוזבת קיבוץ בת 25 ממוצא רוסי. במקביל משדכים לאמו ירושלמי מבוגר בשם חיים זינגר (שייקה אופיר).

האירועים הסוערים בארץ חודרים לתוך הבית. השכן איש האצ"ל ניסים חודרה (יוסף שילוח) נרדף על ידי הבריטים. סמי עצמו משתתף בהדבקת כרוזים של המחתרת וכמעט נתפס. מלחמת העצמאות פורצת. ז'אקו, אחד מאחיו הקטנים של סמי, נהרג בהפצצה מצרית על תל אביב. סמי מתגייס לצבא. בסצנת הסיום עוזב סמי את ביתו בדרכו אל המלחמה.

בסרט ישנם קטעים בלאדינו. המוזיקה בסרט מלווה בשירים של שושנה דמארי והמפורסם בהם שיר הסיום "לאור הזכרונות" (מוהר/וילנסקי).

הסרט מבוסס במידה רבה על הביוגרפיה הפרטית של משה מזרחי. כנער בן 15 עלה משה מזרחי לארץ ב-1946 מאלכסנדריה עם אמו האלמנה. הם התיישבו ביפו. ב-13 ביולי 1948 נהרג אחיו בן ה-9 שבתאי בהפצצה מצרית על תל אביב.

 

 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
+ שלח הצעה כיצד יש לערוך את העמוד

לאדינו           Ladino


קאזה זוארץ


ספרדי טהור
תאריך ושעה
 

גיא זוארץ - לאדינו ופיוט מבית אבא
כנס לאדינו