לאדינו                                                             
מאיזה מוצא את/ה?
[תוצאות]

לאדינו | ספניולית

לדינו
ladino

אזרחות ספרדית
 
מונה:

התחברות לחברים

דף הבית >> ארגונים >> פסטילאדינו >> פסטילאדינו 2011
 
פסטילאדינו 2011
סיכום תחרות הפסטילאדינו 2011


עשור לפסטיבל

שחקנית הקאמרי יעל בדש זכתה במקום הראשון באירוע העשור לפסטילאדינו
תחרות לשירים חדשים בשפת הלאדינו
השיר שביצעה "שפת הבית" La Lingua de Kaza  הוא "שיר השירים" של הפסטילאדינו לעשור זה
צילום - מל בריקמן

הזמרת ושחקנית הקאמרי יעל בדש היא זמרת "שיר השירים" של הפסטילאדינו עם השיר "שפת הבית" מאת זיוה עטר. חבר שופטי פסטיבל העשור לפסטילאדינו ברשות מוני מורנו ארמוזה העידו כי התחרות היתה צמודה. במקום השני זכו צחי סיטון ונעה גודל עם השיר  "אהבה ראשונה", שיר שכתב  חיים ויטלי סדאקה, מקנדה והלחינה רנטה סיבל יולק מתורכיה. על כך אמר בבדיחות הדעת יו"ר הרשות ללאדינו שנתן את חסותו לתחרות : "אהבה ראשונה במקום השני...בלתי אפשרי".
""Primer amor en el sigundo lugar…Es imposible"
במקום השלישי זכתה נעה כרמל עם השיר "הביטי הירח זוהר", מאת ליליאנה טרבס אלקלעי.
בתחרות העשור התחרו ביניהם עשרת השירים שזכו במקומות הראשונים בחמש התחרויות שנערכו עד כה. חלק מהשירים בוצעו על ידי הזמרים המקוריים מהתחרויות הקודמות – כך
יעל בדש עם שפת הבית    La Lingua de Kaza (זוכה המקום הראשון בפסטילאדינו 2005), צחי סיטון ונעה גודל עם אהבה ראשונה Primer amor  (זוכי פסטילאדינו 2008). השיר הביטי, הירח זוהר Mira, la luna briya בוצע על ידי הזמרת הצעירה נעה כרמל, השיר זכה בפסטילאדינו 2003 בביצועה של המחברת ליליאנה טרבס אלקלעי מאיטליה.
בחלק האמנותי של תחרות אירוויזיונית זו הופיעו יעקב כהן וגלית גיאת – כוכבי "בוסתן ספרדי" בליווי אנסמבל זמרים צעירים, מופע פלמנקו רב משתתפים עם טניה וינוקור ולהקת תיאטרון פלמנקו פיוז'ן ומקהלת הילדים  מתורכיה "כוכבי איסטנבול" עם מנהלם המוזיקלי איזט בנה. הלהקה – שמשתתפיה ילדים יהודים השרים בלאדינו זכתה בפרסים בתחרויות קודמות – וגם השנה גנבה את ההצגה וזכתה בפרס מיוחד של "חביבת הקהל".

 
 
תחרות "הפסטילאדינו"נועדה לשמר את המורשת המוסיקלית של תרבות הלאדינו ולעודד כתיבת יצירות חדשות בשפת הלאדינו. בזכות הפסטיבל משתלבים במעגל היצירה בלאדינו יוצרים, זמרים ומעבדים חדשים- מהארץ ומהעולם, והיצירות החדשות והישנות בלאדינו מושמעות באולמות הקונצרטים כשהן מלוות ע"י תזמורות סימפוניות.  התחרות מביאה למודעות הציבור את התרבות  הקסומה של שירת הלאדינו. את הפסטילאדינו  יוזמים ומפיקים מזה עשור מוני מורנו ארמוזה ואלי מתתיהו אשר הנחה את האירוע בצוותא עם גלית גיאת.
השניים – אוהבי תרבות הלאדינו  - מצליחים להרים זו הפעם השישית הפקה גדולה של מוזיקה חיה
המצולמת לטלוויזיה הישראלית. 
רוני וייס שימש כמנהל מוסיקלי של אנסמבל בן 15 נגנים. שוקי וגנר ביים את המופע.
להתראות בפסטילאדינו הבא, שיתקיים במסגרת פסטיבל ישראל 2012.

 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
+ שלח הצעה כיצד יש לערוך את העמוד

לאדינו           Ladino


קאזה זוארץ


ספרדי טהור
תאריך ושעה
 

גיא זוארץ - לאדינו ופיוט מבית אבא
כנס לאדינו