משכנתא בתקופת הקורונה

משכנתא בתקופת הקורונה

בעוד שמגפת הקורונה ממשיכה להטיל צל, לעכב את חיינו ולהפוך את שוק הנדל"ן להרבה פחות יציב ממה שהיה, חלקנו נמשיך לנהל את חיינו במצב השגרתי ונמצא פתרונות יצירתיים להתמודד עם המצב.

מתחילת מרץ, בראשית התפרצות מגפת הקורונה, בעלי בתים שהציבו את שלט ה"למכירה" החליטו למשוך את הצעתם ולקחת צעד אחורה מהפחד שזרים ייכנסו לביתם וחלילה ידביקו אותם בנגיף. יותר ויותר בעלי בתים הקפיאו את מכירת ביתם ברגע שהתחיל הגל הראשון שטלטל את כלכלת ישראל. והנה כמה חודשים אחר כך, רכישת בתים ב-2020 ירדה ב-48% לעומת התקופה המקבילה ב-2019.

הירידה במכירות הבתים גרמה דווקא לתופעה משמחת שלא הרבה מודעים אליה, והיא – ירידת ריביות המשכנתא.

לאחר שצעירים רבים חזרו לגור בבית הוריהם בגלל אובדן התעסוקה ואי יכולת לשלם שכירות,
בעלי הבתים החלו להבין את נזקה האמיתי של המגפה. כיום, קונים פוטנציאליים חוזרים לשוק ובעלי בתים מחשבים מסלול מחדש ומורידים את מחירי הדירות והשכירות כדי לחסוך בהוצאותיהם החודשיות.

אם תרצו גם אתם לקפוץ על הזדמנות הזהב הזו, ודאי תשאלו איך כדאי לקחת משכנתא בימי הקורונה. מי ששואל את השאלה הזו ניחן ביכולת מצוינת להרוויח מהמשבר, ובשביל אותם חכמים אנחנו כאן כדי לענות על השאלה החשובה הזו.

  1. השוואת ריביות בין הבנקים וחברות האשראי: "קנו את הריבית שלכם" – ריביות המשכנתא אינן שוות בכל הבנקים בגלל התחרות הקיימת ביניהם לאורך שנים. לכן, חשוב לעשות כמה שיחות טלפון למלווי משכנתא מהבנקים הגדולים ולשכור יועץ משכנתאות שיעשה את עבודת ההתמקחות בשבילכם. לפעמים הריבית יכולה להיות טובה, אך המדד עלול להיות אסטרונומי. חשוב לקחת יועץ שיעזור בתהליך שלפעמים נראה קצת מפחיד בהתחלה.
  2. דברו עם הבנקאי שלכם: יותר קל משחשבתם, היום ניתן ליצור קשר עם בנקאי בוואטסאפ או באתר הבנק, לרוב בטקסט, אבל אנו ממליצים באופן אישי לגשת עצמאית לבנקאים ולשאול לגבי משכנתאות. מערכת יחסים טובה עם הבנקאי שלכם היא בעלת ערך רב ויכולה להניב לכם יותר תועלת מבנק תאגידי גדול.
  3. שפרו את המצב הפיננסי שלכם: זה הזמן להחזיר חובות. מצב פיננסי לקוי הוא גורם חשוב בתהליך לקיחת משכנתא, ורצוי לטפל במצבכם הפיננסי לפני שמגישים מועמדות למשכנתא.
  4. תשאלו חברים: אנשים סביבכם מכירים יותר עסקאות שוות משאתם חושבים, והסיכויים שיהיו להם כמה שמות לתת לכם, בהחלט שווים את המאמץ ומגבירים את הסיכוי שלכם למצוא עסקה משתלמת.

 

תוכלו להיעזר במחשבון משכנתא מסלולים.

סגירת תפריט