יש פטה ישראלית חדשה בטריידר ג'ו

יש פטה ישראלית חדשה בטריידר ג'ו

היא קרמית, לא מלוחה מדי, וישראלית בגאווה

 

יש פטה ישראלית חדשה בטריידר ג'ו והיא טעימה! כן, אפילו טוב יותר מגרסת ה"תנובה" שאפשר למצוא בקוסטקו.

 

זו אינה הפטה הישראלית הראשונה של טריידר ג'ו – לקוחות (במיוחד אלה ששומרים על כשרות) היו שבורי לב לאחר שהפסיקו לייבא את הפטה של מחלבת עדן בסביבות אוגוסט 2019. הייתה אפילו עצומה שהועלתה ב-Change.org כדי להחזיר אותה, עם 217 חתימות תוך ציון אנטישמיות ו-BDS כאשמים. עם זאת, טריידר ג'ו אמרו שהחברה עצמה אחראית למחסור והסבירו כי היא לא היתה מסוגלת לעמוד בדרישות החנות (דרך אגב, הפטה של עדן עדיין נמכרת בפיירוויי ובווגמאנס).

 

נקווה שהפטה החדשה הזו, עם המיתוג הבולט מאוד של "פטה ישראלית", תוכל לעמוד בקצב.

 

אבל מהי בעצם פטה ישראלית, אתם שואלים? ליוון היה המונופול על פטה במשך אלפי שנים, ועל פי חוק של האיחוד האירופי, רק פטה המיוצרת ביוון ראויה לשם הזה. על פי התקנות שלהם, גבינות דומות המיוצרות במדינות אחרות צריכות להיות מסומנות כגבינות "בסגנון פטה".

 

תקראו לזה מה שתרצו, האמת היא שמדינות רבות בבלקן, כמו גם צרפת וישראל, מייצרות פטה מכובדת מאוד משלהן, המובחנת מהגבינה היוונית. פטה יוונית, למשל, מיוצרת לרוב עם חלב עיזים, המייצר מרקם מתפורר. היא די מתפוררת, ולעתים קרובות יש לה טעם רקע לימוני. פטה צרפתית הרבה יותר מתונה והבולגרית היא מלוחה יותר.

 

ללא קשר למוצא, יש להכין פטה מחלב כבשים או עיזים – לפטה מחלב פרה יש מרקם אחר באופן בולט ובהחלט אין לה טעם טוב. יש לאחסן אותה במי מלח, המעצים את טעמה, מסייע למרקם קרמי ומאריך את אורך חייה.

 

באשר לפטה הישראלית החדשה של טריידר ג'ו, היא מיוצרת מ-100% חלב כבשים ומאוחסנת במי מלח, עם מסננת מטופחת בתוך האריזה לניקוז קל. זה די עדין ולא מגעיל מדי, כך שאם אתם אוהבים את הפטה שלכם עם ניחוח של חווה, סביר להניח שתהיו בקטע של הגבינה הישראלית. כמו רוב הפטות הישראלות, היא קרמית, לא מלוחה מדי ולא מתפוררת מאוד.

 

אז מה עליכם לעשות עם הפטה הזו עכשיו כשפיתינו אתכם לרכוש אותה?

 

האפשרויות הן אינסופיות! אתם יכולים לפורר אותה על תירס, או להוסיף אותה לקיש בצל מקורמל. כמובן, פטה ואבטיח הם שידוך מהשמיים. הוסיפו חומוס ועגבניות בסלט לארוחה משביעה ומזינה מאוד.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט