סיבוכים של ניתוחי בריחת שתן

סיבוכים של ניתוחי בריחת שתן

מומחים רפואיים ממקמים בדרך כלל ניתוחי בריחת שתן אחרונים ברשימת הצעדים שננקטים לתיקון דליפת שתן (אובדן שליטה על השלפוחית). הסיבה לכך היא שכדי שהניתוח יצליח, על הרופאים לדעת בדיוק מה גורם לבריחת שתן אצל המטופל, וזה יכול להיות קשה לאתר את הגורם המדויק. ישנם גם מספר טיפולים יעילים שאינם כירורגיים להפרעות שתן, כולל תרופות, אימוני שלפוחית ותרגילי קיגל.

 

אם בחרתם לבצע ניתוח בריחת שתן, עליכם לעשות זאת מתוך הבנה של חלק מהסיבוכים שעלולים להופיע. רבים מהסיבוכים הללו נדירים אך יכולים להתרחש. זכרו כי לניתוחים לבריחת בריחת שתן מסוגים שונים, כגון ניתוחי קלע (הרמת השופכה והחזקתה במקום עם רצועה פנימית המכונה קלע) או ניתוחי השעיית שלפוחית ​​השתן (הרמת שלפוחית ​​פנימית ותפרים במקום) יכולים להיות שיעורי ההצלחה הגבוהים מ-80-90 אחוז.

 

סיבוכים שקשורים לניתוחי בריחת שתן כוללים:

 

  • תחושות חדשות של בריחת שתן. ניתוחי בריחת שתן משמשים לרוב אצל נשים לתיקון בריחת שתן במתח (בריחת שתן כאשר על שלפוחית ​​השתן יש לחץ, למשל בזמן צחוק או שיעול). לרוע המזל, הניתוח יכול לגרום לכך שהמטופלת תסבול מבריחת שתן בדחיפות, או מצורך פתאומי ואי שליטה במתן שתן. רגשות אלו נמשכים בדרך כלל בזמן ההחלמה, אך יכולים להמשיך עוד.

 

  • קושי במתן שתן או חוסר יכולת להשתין. זה מתרחש בניתוחי בריחת שתן הכרוכים בהעברת צוואר השלפוחית ​​והשופכה למצב גבוה יותר למניעת נזילה. עד שהגוף יסתגל, נשים עלולות להתקשות להשתין בכלל. סיבוך זה נמשך בדרך כלל רק כשבוע.

 

  • זיהום של הפצע או של דרכי השתן. זהו סיבוך כירורגי שכיח וניתן לטפל בו באמצעות אנטיביוטיקה.

 

  • פיסטולה. למרות שהם נדירים, פתחים חריגים מדרכי השתן אל הוגינדו מתפתחים אצל נשים מסוימות לאחר ניתוחי בריחת שתן. אם הם נותרים ללא טיפול, פתחים אלה יכולים לאפשר דליפת שתן החוצה דרך הנרתיק. "פיסטולה פירושה בדרך כלל שיש לך פתח מהשופכה ו/או משלפוחית ​​השתן לנרתיק," אומר ד"ר ז'אן פורקרוי, רופא אורולוג בוושינגטון הבירה, יועץ בבית החולים הצבאי וולטר ריד ובודק רפואי לשעבר במנהל המזון והתרופות. "אתה מדליף ללא הרף ואין שום דבר שיכול לעצור זאת."

 

תוכלו להתייעץ באתר https://www.ezerneman.co.il/

כתיבת תגובה

סגירת תפריט