טיפוח העור ובריחת שתן

טיפוח העור ובריחת שתן

בריחת שתן ומעי יכולה להיות מביכה, להפריע לחיים ולהוביל לחרדה חברתית או בידוד. זה יכול להשפיע גם על העור שלך. אנשים רבים עם בריחת שתן מכחישים עד כמה הבעיה שלהם חמורה, או חושבים שהם יכולים לשלוט בה. למרבה הצער, מעצם הגדרתו, בריחת שתן הוא שחרור לא רצוני – כלומר אי אפשר לשלוט בזה. בריחת שתן אינה נשלטת, וחוסר שליטה זה יכול להוביל לבעיות עור.

 

כאשר העור נשאר רטוב בגלל שתן או צואה במגע איתו, הוא עלול להוביל לבעיות. לחות לא תמיד מזיקה, אך בגלל ה- pH של השתן, עלול להיווצר נזק.

 

אנשים הסובלים מבריחת שתן חייבים לדאוג לשמור על עורם נקי ויבש. למרבה הצער, תאונות יכולות להתרחש בחוץ, ובגדי תחתון עלולים להחמיר את גירוי העור. מצב זה נקרא דרמטיטיס, וניתן לכנותו באופן ספציפי יותר דרמטיטיס הקשורה לבריחת שתן.

 

עור שהוא רק רטוב אינו מזיק, אך עקב רמת ה- pH של השתן, העור החשוף אליו עלול להיפגע לאורך זמן. שתן מכיל אמוניה, המעלה את ה- pH של העור. חומר שתן וצואה על העור עלול להוביל לזיהומים חיידקיים. הם יכולים גם לגרום לזיהומים פטרייתיים. לבישת תחתוני בריחת שתן, בין אם מדובר בבריחת שתן או במעי, עלולה להחמיר את גירוי העור.

 

ישנם מוצרי עור רבים הזמינים לתיקון בעיות עור אלה. ישנם תחליבי מחסום לחות, משחות ואבקות. ישנם גם פתרונות אקטואליים במרשם. חשוב להקפיד על החלפת בגדי תחתון בתדירות גבוהה ולשמור על כל האזורים הרגישים יבשים ונקיים, באמצעות חומר ניקוי שאינו מגרה. ההיבט החשוב ביותר של טיפוח עור בריחת שתן הוא הישארות יבשה.

 

לבישת פדים אשר סופגים את בריחת השתן הוא פיתרון טוב לטווח הקצר, אך בטווח הארוך יש לטפל בשורש הבעיה – וניתן לטפל בה. אם אתה או אדם אהוב סובלים מבריחת שתן, פנה אלינו או התקשר לקבלת מידע נוסף. אנו מציעים תוכניות טיפול אישיות.

סגירת תפריט